Deutsch DE

Prosze wprowadzić kod weryfikacyjny

Popraw kod weryfikacyjny

Atrakcje turystyczne w Świnoujściu

Średnia ocena: 8.75 /10 (8 opinii)

Symbolem Świnoujścia i główną atrakcją turystyczną jest wiatrak Stawa Młyny. Przeczytaj co jeszcze warto zobaczyć w Świnoujściu, które ze względu na swoje położenie na wyspie Uznam jest uznawane za jedną z najpiękniejszych miejscowości polskiego wybrzeża.

Co warto zobaczyć:

Świnoujście - Atrakcje - Muzeum Rybołówstwa

Muzeum Rybołówstwa

Ocena: brak ocen
1
zobacz szczegóły

Opis:

Wycieczkę po mieście rozpoczynamy od placu Rybaka, który znajduje się nieopodal miejskiej przeprawy promowej Warszów. Swoją siedzibę ma tu Muzeum Rybołówstwa, mieszczące się w dawnym ratuszu miejskim. Zresztą nieprzypadkowo proponuję rozpocząć zwiedzanie właśnie od tego punktu, bowiem budynek muzeum jest najstarszym w całym Świnoujściu. Wzniesiono go w latach 1804-1806 i początkowo służył miejskim urzędom. Wraz z rozwojem miasta okazało się, że jest w nim za mało miejsca i po przenosinach władz, od lat siedemdziesiątych został przekazany na użytek dzisiejszego zarządcy.

Zobaczyć tu można wystawy poświęcony faunie mórz i oceanów z całego świata. Oprócz tego eksponowane są np. narzędzia połowowe, urządzenia nawigacyjne czy skamieliny. Podziwiać można także modele statków rybackich i żaglowców. W ciągu roku jest również wiele wystaw tymczasowych.

Zwiedzanie jest możliwe od wtorku do niedzieli w godzinach 9-17. W okresie wakacji letnich muzeum otwiera swoje podwoje od poniedziałku do piątku w godzinach 10-20, a w weekendy pomiędzy 10 a 18. Bilety kosztują 7zł normalny i 5zł ulgowy, a za pełne zwiedzanie wraz z wystawą akwarystyczną trzeba wydać 15zł za bilet normalny i 13zł za bilet ulgowy.

Na placu Rybaka przed zabytkowym budynkiem muzeum od strony nabrzeża znajduje się skwer z fontanną i pamiątkowa tablica poświęcona "Tym, którzy nie powrócili z morza".Zobacz opinie / dodaj opinie
Świnoujście - Atrakcje - Kościół p.w. Chrystusa Króla

Kościół p.w. Chrystusa Króla

Ocena: brak ocen
2
zobacz szczegóły

Opis:

Drugim punktem naszego spaceru po centrum jest Kościół p.w. Chrystusa Króla górujący nad Placem Kościelnym. Budynek został wzniesiony w XVIII wieku w miejscu dawnego kościoła gotyckiego. Przy okazji, polecam również oglądanie tego zabytku sakralnego nocą, ponieważ pięknie prezentuje się podświetlona wieża ze znajdującym się na niej zegarem. 

Bardzo interesujące jest wnętrze kościoła. W nawie głównej warto zobaczyć podwieszony do sufitu drewniany model statku, który ze względu na swoją przeszłość został nazwany w tłumaczeniu na polski "nie zapomina się". W okresie letnim świątynia jest miejscem koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Świnoujskie Wieczory Organowe". Brzmienia zabytkowych organów w wykonaniu artystów krajowych i zagranicznych można posłuchać w każdy sobotni wieczór.Zobacz opinie / dodaj opinie
Świnoujście - Atrakcje - Wieża widokowa

Wieża widokowa

Ocena: brak ocen
3
zobacz szczegóły

Opis:

Kolejnym punktem, a właściwie "żelaznym elementem" każdego programu zwiedzania Świnoujścia jest wieża widokowa. Kiedyś była elementem kościoła luterańskiego, wybudowanego na początku XX w. Podczas działań wojennych budynek nie ucierpiał w znacznym stopniu, co jest interpretowane przez miejscową ludność jako tajemnicze. Legenda głosi, że w kościelnych podziemnych komnatach zostały ukryte przez ówczesnych zakonników skarby...

Po wojnie dotychczasowi parafianie wyjechali do Niemiec, a budynek zaczął podlegać stopniowej dewastacji. W 1962 roku rozpoczęła się rozbiórka kościoła, jednakże po zdjęciu z wieży kopuły ją samą postanowiono zachować. W 2003 roku prywatny inwestor postanowił zainwestować w renowację wieży i wykorzystać ją jako atrakcję turystyczną do podziwiania panoramy miasta i okolic. Od 2005 roku jest dostępna dla turystów. Przy sprzyjającej pogodzie z tarasu widokowego obserwować można oprócz zabudowań miejskich również Park Zdrojowy i morze, niemieckie uzdrowiska cesarskie oraz portowe dżwigi.

Na dolnych kondygnacjach obecnie znajduje się urocza kawiarnia o nazwie "Cafe Wieża", z kominkiem opalanym prawdziwym drewnem i wystrojem z epoki powstania murów wieży. Z głośników sączy się delikatna muzyka i w takim klimacie możemy odpocząć po trudach pokonania 222 schodów w jedną stronę na szczyt wieży oraz wypić pyszną kawę kosztując ciasta własnego wypieku.

Cena biletów za wejście na wieżę wynosi: 6zł za bilet normalny i 4zł ulgowy.Zobacz opinie / dodaj opinie
Świnoujście - Atrakcje - Park Zdrojowy

Park Zdrojowy

Ocena: brak ocen
4
zobacz szczegóły

Opis:

Wzmocnieni kawą w Cafe Wieża dziarskim krokiem zmierzamy do Parku Zdrojowego. To idealne miejsce dla amatorów czynnego wypoczynku. Na terenie parku znajdują się zadbane ścieżki spacerowe, dla amatorów nordic walking i biegaczy. W parku możemy posłuchać śpiewu ptaków, a także przysiąść na ławeczce i podziwiać efektownie zaprojektowane klomby kwiatów. W tej części miasta znajdują się tu pensjonaty, domy wczasowe oraz sanatoria z przełomu XIX i XX w. To także idealne miejsce by po czasie spędzonym na słońcu, trochę się ochłodzić. Park powstał w latach 1826-27 i zajmuje obszar 58 hektarów. Gratką jest możliwość napotkania wyjątkowych drzew jak jodła nikko lub skrzydłorzech kaukaski.Zobacz opinie / dodaj opinie
Świnoujście - Atrakcje - Promenada nadmorska

Promenada nadmorska

Ocena: brak ocen
5
zobacz szczegóły

Opis:

Z Parku Zdrojowego wreszcie docieramy na piękną świnoujską plażę. Wcześniej przechadzamy się nadmorską promenadą, ciągnącą się wzdłuż ulicy Żeromskiego, obleganą przez turystów i kuracjuszy domów uzdrowiskowych o każdej porze roku. 

Rozwój części uzdrowiskowej i powstanie nadmorskiego kurortu ściśle wiąże się z przyznaniem miastu statusu uzdrowiska, co nastąpiło w 1896 roku. Wówczas promenada znajdowała się znacznie bliżej morza i od plaży dzieliła ją jedynie niewielka linia wydm i roślinności nadmorskiej. Co ciekawe dziś odległość ta wynosi już ponad 100 metrów, co jest związane ze stopniowym cofaniem się wód morskich, a nie zmianą trasy szlaku dla pieszych. Tutaj koncentruje się turystyczne życie uzdrowiska.Zobacz opinie / dodaj opinie
Świnoujście - Atrakcje - Zabytkowe falochrony

Zabytkowe falochrony

Ocena: 10.00 (2 opinie)
6
zobacz szczegóły

Opis:

Po opuszczeniu promenady spacerujemy dalej ulicą Uzdrowiskową, mijamy imponujący Hotel Interferie i drogą przez park zmierzamy w stronę portu.

Zabytkowe falochrony powstały w latach 1818-1823, na rozkaz Fryderyka Wilhelma III, ówczesnego króla Prus. Zbudowano je, aby zapobiec licznym wypadkom statków stojących na redzie w czasie sztormu na morzu. Dziś falochrony po obu stronach portu są tłumnie odwiedzane przez spacerowiczów. Ich wyjątkowość polega na tym, że powstały z kamienia, ponieważ w tamtych czasach nie znano jeszcze żelbetonu, a mimo tego świetnie spełniają swoją rolę. Zachodni praktycznie w niezmienionym stanie przetrwał do dziś. Dłuższy, wschodni został zmodernizowany w latach osiemdziesiątych XX w.

Na szczycie falochronu zachodniego stoi biały wiatrak - symbol Świnoujścia, pojawiający się niemalże na każdej pamiątkowej widokówce. Wiatrak powstał w 1873 roku, nosi nazwę Stawa Młyny, a jego funkcją było wyznaczanie wejścia na tor wodny ze Świnoujścia do Szczecina. Swój kształt zawdzięcza prawdopodobnie temu, że niegdyś wiatraki były charakterystycznymi elementami miasta i było ich w Świnoujściu znacznie więcej.Zobacz opinie / dodaj opinie
Świnoujście - Atrakcje - Zabytkowe forty: Zachodni, Anioła i Gerharda

Zabytkowe forty: Zachodni, Anioła i Gerharda

Ocena: brak ocen
7
zobacz szczegóły

Opis:

Niepodal falochronów czeka prawdziwa gratka dla miłośników fortyfikacji.

Fort Zachodni powstał w latach 1856-61 w należącej do Prus Twierdzy Świnoujście i miał zadanie bronić portu przed dostępem obcych okrętów. Jego najstarszą częścią jest kwadratowa reduta, w której obecnie urządzono wystawę muzealną. Obiektem zarządza aktualnie miasto, od 2004 roku został udostępniony dla zwiedzających.

Nieopdal znajdziemy Fort Anioła, najstarszy fort w Świnoujściu. Powstał w latach 1854-58. Nazwę zawdzięcza podobieństwu do rzymskiego mauzoleum cesarza Hadriana. Służył do obrony fortyfikacji od strony lądowej. Budowla składa się z trzech kondygnacji. Od roku 1992 nie jest już wykorzystywany przez wojsko. Dziś to miejsce, w którym oprócz wystaw związanych bezpośrednio z historią militarną miejsca można również przystanąć i wypić kawę, czy choćby pooglądać wystawy malarstwa współczesnego czy fotografii.

Trzcim fortem wartym obejrzenia jest Fort Gerharda, który znajduje się po wschodniej stronie portu, tuż obok latarni morskiej. Zatem przy zwiedzaniu latarni nie zapomnijcie znaleźć chwilę na odwiedzenie tego miejsca. Podobnie jak Fort Zachodni miał na celu bronić port przed wrogiem. Od 2010 roku mieści się tam Muzeum Obrony Wybrzeża, aktualnie wydzierżawiony w rękach prywatnych. Ciekawostką jest fakt, że wycieczki oprowadzają młodzi ludzie przebrani w mundury pruskie. Zobacz opinie / dodaj opinie
Świnoujście - Atrakcje - Wycieczka Uznamską Koleją Uzdrowiskową

Wycieczka Uznamską Koleją Uzdrowiskową

Ocena: brak ocen
8
zobacz szczegóły

Opis:

Odjeżdża ze stacji Świnoujście Centrum.Zobacz opinie / dodaj opinie
Świnoujście - Atrakcje - Przeprawa promowa

Przeprawa promowa

Ocena: 7.00 (1 opinia)
9
zobacz szczegóły

Opis:

Mieszkancy Świnoujścia pewnie będą dyskutować, czy niedogodność pokonania odcinka przez Świnę promem jest atrakcją turystyczną, czy koniecznością kosztującą stracony czas, ale śmiem twierdzić, że dla turystów to nie lada wydarzenie. W planie drugiego dnia zwiedzania Świnoujścia mamy latarnię morską i wyspę Karsibór, czyli miejsca po drugiej stronie Świny, czas więc udać się na prom!

Pomiędzy częścią miasta znajdującą się na wyspie Wolin, a centrum znajdującym się na wyspie Uznam kursują regularne dwie linie promowe. Jedna zarezerwowana jest dla mieszkańców i pieszych, więc mogą się nią przeprawiać tylko auta z miejscowymi tablicami rejestracyjnymi. Mowa o przeprawie "Warszów" obsługiwanej przez promy Bielik. Jedynie w weekendy ta linia jest dostępna dla wszystkich zmotoryzowanych.

Druga przeprawa "Centrum" obsługiwana przez promy Karsibór transportuje wszystkie pojazdy włącznie z dużymi tirami udającymi się w stronę Skandynawii. Uwaga - w okresie letnim niejdenokrotnie trzeba zerezerwować sobie nawet kilka godzin, żeby dostać się na druga stronę!

Oczywiście przeprawa promem jest bezpłatna.Zobacz opinie / dodaj opinie
Świnoujście - Atrakcje - Latarnia morska

Latarnia morska

Ocena: brak ocen
10
zobacz szczegóły

Opis:

Powstała w 1857 roku. Jest to najwyższa latarnia morska nad Bałtykiem i ma 68 metrów wysokości. Znajduje się przy ujściu Świny obok wschodniego falochronu. Odremontowano ją w 2000 roku, dzięki temu jest dostępna dla zwiedzających w godzinach od 10 do 18.Zobacz opinie / dodaj opinie
Świnoujście - Atrakcje - Wyspa Karsibór

Wyspa Karsibór

Ocena: brak ocen
11
zobacz szczegóły

Opis:

Opuszczając latarnię morską i księżycowy krajobraz okolic budowy gazoportu, kierujemy się wzdłuż Świny w stronę przeprawy promowej "Karsibór". Dojazd na wyspę o tej samej nazwie wiedzie poprzez znajdujący się nieopodal długi most otwarty w grudniu 2012 roku. Nowowybudowany most zastąpił stary Most Piastowski łączący Karsibór z wyspą Wolin z 1966 roku, który posiadał tylko jeden pas ruchu i jazdę regulować musiała sygnalizacja świetlna. Z kolei przed 1966 rokiem jedynem połączeniem z Karsiborem był kursujący pomiędzy wyspami prom.

Wyspa Karsibór jest obok wyspy Uznam, na której znajduje się centrum miasta, wyspy Wolin, łączącej Świnoujście z resztą Polski, trzecią zamieszkałą wyspą Świnoujścia. Kiedyś dzielnica Karsibór stanowiła część wyspy Uznam, jednak w trakcie przekopywania Kanału Piastowskiego w latach osiemdziesiątych XIX wieku sztucznie odcięto fragment wyspy wraz z mieszczącą się tam osadą ludzką. Nowa wyspa ma całkowitą powierzchnię zaledwie km² i wspomniany wcześniej most jest jedynym połączeniem ze światem.

Z tego względu Karsibór stanowi zamkniętą enklawę, na której warto zwiedzić wybudowany w XV wieku kościół w stylu gotyckim. W jego wnętrzu znajduje się zabytkowy ołtarz i ambona z XVIII wieku.

Na wschodnim krańcu wyspy rozciąga się malownicza kraina kilkudziesięciu małych wysepek, gdzie na jednej z nich - Karsiborskiej Kępie stworzono rezerwat Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.Zobacz opinie / dodaj opinie

Mapa atrakcji

Świnoujście

Świnoujście

Świnoujście ze względu na swoje położenie nazywane jest przez wielu "polską Wenecją" i trzeba przyznać, że w określeniu tym nie ma dużej przesady.

Ciekawostki o Świnoujściu

 • Leży na największej ilości wysp w Polsce - w granicach miasta znajdują się aż 44 wyspy, w tym 3 z nich zamieszkałe przez ludzi - Uznam, Wolin, Karsibór
 • Powierzchnia Świnoujścia rokrocznie się zwiększa, a wszystko to za sprawą coraz szerszej plaży, średnio o 1 metr na rok, dziś szerokość plaży wynosi już prawie 150 metrów i jest to zdecydowanie największa plaża nad Bałtykiem w Polsce
 • Świnoujście jest najbardziej wysuniętą na zachód miejscowością polskiego wybrzeża przez co ma największą ilość dni słonecznych w ciągu roku, również temperatura wody jest tutaj najwyższa
 • Latarnia morska w Świnoujściu jest najwyższa w Polsce
 • Maisto (może ze względu na bliskość Niemiec?) posiada świetną sieć ścieżek rowerowych, ponad 110 km tras, oznakowanych, wzdłuż wszystkich głównych arterii komunikacyjnych, z miejscami do parkowania rowerów
 • Fort Gerharda w 2012 roku zdobył nagrodę Travellera na jeden z nowych cudów Polski jako najlepiej zachowany fort obronny w Europie
 • Kamienny falochron jest unikalnym i jednocześnie najdłuższym tego typu obiektem na świecie

Ciągle masz wątpliwości, żeby odwiedzić Świnoujście? 

Historia

Odkrycia archeologiczne wskazują wyraźnie, że Świnoujście stanowi region przyciągający do siebie ludzi. Pierwsze oznaki działalności człowieka na tym obszarze datuje się na okres nawet 5 tysięcy lat temu. Natomiast z XII wieku pochodzą pierwsze udokumentowane zapisy dotyczące istnienia Świnoujścia. Warto podkreślić, że miejscowość ta posiada bardzo bogatą historię. W trakcie II wojny światowej mocno ucierpiała. Dopiero w roku 1958 po opuszczeniu tych terenów przez wojska radzieckie zadecydowano o odbudowie Świnoujścia. Do rozwoju omawianej miejscowości przyczyniło się wiele czynników: m.in. atrakcyjne walory uzdrowiskowe oraz dogodna infrastruktura lądowa, jak również morska. Wraz z popytem na modną od dłuższego czasu turystykę Świnoujście przeżywa swój „renesans” dynamicznie rozbudowując nie tylko bazę noclegową ale również obiekty o charakterze sportowym, rekreacyjnym i kulturalnym.

Obecnie

Świnoujście znajduje się w północnozachodnim regionie Polski, na obszarze administracyjnym województwa zachodniopomorskiego , niedaleko granicy z naszym zachodnim sąsiadem – Niemcami. Cechą charakterystyczną omawianej miejscowości jest jej unikatowe położenie i ukształtowanie terenu. To jedyne miasto na terenie naszego kraju, które zlokalizowane jest na kilkudziesięciu odrębnych wyspach. Świnoujście leży na 47 wyspach, z czego 44 są zdecydowanie mniejsze a co najważniejsze w dalszym ciągu niezamieszkałe. Graniczy m.in. z Zalewem Szczecińskim, z cieśniną Świnia, która z lotu ptaka ze względu na swój kształt faktycznie przypomina świnię, a także z Morzem Bałtyckim.

Świnoujście jest miastem, które cały czas dynamicznie się rozwija. Szczególnie chodzi tutaj o aspekty związane z gospodarką morską oraz turystyką. Jej położenie stwarza dogodne warunki do ciągłego rozwoju. Świnoujście stanowi ważny ośrodek dla polskiej gospodarki morskiej oraz jest bardzo ważnym punktem strategicznym dla wojska polskiego (marynarki wojennej). Jednak w dalszym ciągu miejsce to kojarzy się każdemu głównie z atrakcyjnych walorów turystyczno-rekreacyjnych.

Obecnie Świnoujście to bardzo dobrze znana miejscowość uzdrowiskowa, która może pochwalić się bogatą bazą noclegową, cechującą się wysoką jakością i przystępną ceną. Każdy z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie. Oprócz kwater prywatnych, dostępne są luksusowe hotele, pensjonaty oraz apartamenty, a także pokoje czy obszerne pola campingowe.

Świnoujście to miejsce, które stwarza dogodne możliwości do wypoczynku oraz spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny, cechuje się również wieloma walorami uzdrowiskowymi. Dostępne złoża solanek i borowin, bogata oferta około 14 obiektów sanatoryjnych, wykwalifikowane obiekty oferujące zabiegi SPA, a także zabiegi związane z odnową biologiczną to tylko niektóre elementy dostępnej działalności uzdrowiskowej. Oprócz tego w Świnoujściu można delektować się znakomitym nadmorskim klimatem, otaczającą nas przyrodą, czystym bogatym w jod powietrzem oraz słoneczną pogodą.

Z ciekawostek, warto wspomnieć o tym, że Świnoujście co roku powiększa swoją powierzchnię. Dzieje się to za sprawą procesów geotwórczych, w wyniku których prądy morskie nanoszą piasek na ląd, powiększając przy tym lokalne plaże. Miejscowa ludność żartobliwie określa swoje miasto, jako obszar „w którym zaczyna się Polska”.

W Świnoujściu całorocznie funkcjonują bardzo dobrze przygotowane punkty informacji turystycznej, które są łatwo dostępne. Od wielu lat Świnoujście otrzymuje prestiżową nagrodę „Błękitna flaga”, która przyznawana jest za utrzymanie bezpieczeństwa i wysokich standardów na miejscowych plażach.

Przeprawa promowa

Szczegółowy rozkład przepraw promowych zamieściliśmy wśród zdjęć poniżej.

 

Ochrona przyrody i atrakcje turystyczne w Świnoujściu

Świnoujście oraz jego najbliższe okolice to tereny o atrakcyjnych walorach krajoznawczo-przyrodniczych. Obecność Zalewu Szczecińskiego, niespotykana ilość wysp i wysepek, a także w dalszym ciągu niewielka presja ze strony człowieka na środowisko przyrodnicze przyczyniła się do występowania tutaj chronionych gatunków fauny i flory, które niespotykane są w innych częściach Polski. Lista drzew pomnikowych oraz pomników przyrody na tym terenie jest bardzo długa. Oprócz tego, piękno przyrody możemy podziwiać w:

 • Rezerwacie Karsiborska Kępa, zlokalizowanym na wyspie Karsibór – jest to miejsce o dogodnych walorach przyrodniczych dla awifauny. Spotkać tutaj możemy nawet do 140 gatunków ptaków.
 • Florystycznym rezerwacie przyrody Karsiborskie Paprocie bogatym w wielogatunkowy las liściasty, w którym spotkamy takie gatunki roślin jak Długosz królewski, a także Wiciokrzew pomorski.
 • Wolińskim Parku Narodowym, a także na obszarach specjalnej ochrony ptaków (Natura 2000) Delta Świny oraz Wolin i Uznam, gdzie oprócz wielu różnorodnych gatunków ornitofauny spotkamy atrakcyjne zbiorowiska solniskowe, szuwary trzcinowe i kłociowe.

Oprócz pięknych walorów przyrodniczych Świnoujście może pochwalić się także wieloma atrakcjami turystycznymi. Będąc tutaj nie możemy zapomnieć o odwiedzeniu takich miejsc jak 10 kilometrowa plaża, dawny ratusz, fort Anioła, fort Zachodni, wieża widokowa, a także latarnia morska. Świnoujście to również szereg wieku różnorodnych zabytkowych kościołów. Dokładny opis atrakcji turystycznych w  Świnoujściu znajduje się poniżej. 

Klimat

Świnoujście znajduje się w strefie wybitnie przejściowego klimatu umiarkowanego, z przewagą ciepłych prądów z nad Atlantyku. Region ten charakteryzuje się niskimi opadami atmosferycznymi, wahania temperatur są bardziej stabilne a zimy są zdecydowanie bardziej łagodne. Latem pogoda jest dość zmienna. Oprócz okresów związanych ze słoneczną, piękną pogodą, mogą również utrzymywać się deszczowe tygodnie. Ze względu na swoje położenie latem dzień w Świnoujściu jest dłuższy w stosunku do regionu południowej Polski. Zimą sytuacja się odwraca. W okresie letnim temperatura Bałtyku w tym regionie jest najcieplejsza.

Szlaki turystyczne w Świnoujściu

Piesze szlaki turystyczne w Świnoujściu:

 • Szlak Nadmorski ze Świnoujścia do Żarnowca - długość: 364 km
 • Szlak Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim - długość: 98 km

Trasy rowerowe w Świnoujściu:

 • Szlak przez Świdny Las - długość: 28 km
 • Szlak dookoła wyspy Karsibór - długość: 21 km
 • Międzynarodowy szlak rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego R-66 - długość: 260 km
 • Szlak rowerowy Feiningera - długość: 50 km
 • Międzynarodowy szlak rowerowy Bike the Baltic - długość: 356 km

Świnoujście na weekend

Na pełne zwiedzanie Świnoujścia i okolic trzeba przeznaczyć co najmniej dwa dni. Pierwszego dnia proponuję spacer po centrum i obszarze uzdrowiskowym, a popołudniu wycieczkę do sąsiedniego Ahlbeck. Natomiast w drugim dniu, po przepłynięciu promem na drugą stronę Świny wyprawę na latarnię morską i poznanie uroczej wioski Karsibór. Oczywiście zachęcam do dłuższego pobytu, podczas którego możliwości posmakowania uroków miasta i przede wszystkim skorzystania z pięknych, bałtyckich plaż mogą tylko zwiększyć fascynację polską częścią wyspy Uznam, ale spontaniczny wypad na weekend również powinien dostarczyć mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Restauracje, kawiarnie, puby

Noclegi  w  Świnoujściu

 • Hotele: Świnoujście

  Serdecznie witamy na stronie hotelu ,,Cesarskie Ogrody” położeniem (zaledwie 600 metrów od nadmorskiej promenady), ze swoją prawie stuletnią historią, pieczołowicie odrestaurowany pod...

  Cena od 110 zł / pokój

   
 • Wille: Świnoujście

  Serdecznie zapraszamy do nowo wybudowanej VILLI CRISTAL, położonej w nadmorskiej dzielnicy uzdrowiskowej Świnoujścia przy ul. Kapitańskiej 17.

  Cena od 30 zł / osobę

   
 • Wille: Świnoujście

  Willa Ula położona jest w Świnoujściu, który jest jednym z najpiękniejszych zakątków Pomorza Zachodniego. Piękna piaszczysta plaza, czyste morze, oświetlona aleja spacerowa na...

  Cena od 120 zł / pokój

   
 • Kwatery prywatne: Świnoujście

  Dom Wczasowy Porąbka to duży i nowoczesny budynek o dobrym standardzie i doskonałej lokalizacji przy nadmorskiej promenadzie i w odległości ok 100 metrów od morza

  Cena od 90 zł / pokój

   
 • Wille: Świnoujście

  Oferujemy Państwu pobyt w przytulnej Villi w bliskim sąsiedztwie z piękną promenadą i rozległą plażą oraz skorzystanie z bogatej oferty Centrum Spa & Wellness & Kur.Obiekt z windą, basenem...

  Cena od 140 zł / pokój

   
 • Apartamenty: Świnoujście

  Zapraszamy do naszego całorocznego Ośrodka ADMIRAŁ II, usytuowanego bezpośrednio przy promenadzie nadmorskiej, w uzdrowiskowej części Świnoujścia.

  Cena od 65 zł / pokój

   
 • Hotele: Świnoujście

  Gwiazdę wyznaczającą kierunek północy na niebie nazywa się Polaris. Nie jest to konkretna gwiazda bowiem na przestrzeni wieków Polaris stają się różne gwiazdy. Polaris jest...

  Cena od 140 zł / pokój

   
 • Hotele: Świnoujście

  Wypocznij w kameralnym hotelu, zlokalizowanym przy jednej z najbardziej malowniczych ulic Świnoujścia. Jedyne 1,5 km od plaży, blisko Parku Zdrojowego oraz przeprawy promowej.

  Cena od 0 zł / całość

   
 • Wille: Świnoujście

  Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do „Willi pod Dębami”. Położona jest ona w Świnoujściu, które jest jednym z najpiękniejszych zakątków Pomorza Zachodniego.

  Cena od 100 zł / osobę

   
 • Wille: Świnoujście

  otel Villa Herkules *** zaprasza Państwa do skorzystania z eleganckich pokoi i apartamentów w Świnoujściu. Urlop, Świnoujście, plaża i słońce czekają na Państwa nad naszym pięknym morzem....

  Cena od 120 zł / pokój

   
Zobacz wszystkie oferty w miejscowości Świnoujście

Prosimy o sugestie, uwagi i pytania