Deutsch DE

Prosze wprowadzić kod weryfikacyjny

Popraw kod weryfikacyjny

Dom Gościnny Nawigator

Średnia ocena: 0.00 /10 (0 opinii)

Cena od 170 zł / pokój

Łeba / Ośrodki wczasowe

Derdowskiego 3A, 84-360 Łeba

Oferta

Dom gościnny „Nawigator” to miejsce dla wszystkich tych, którzy po roku intensywnej pracy chcą doświadczyć wypoczynku nad polskim morzem.Nasz dom gościnny to pokoje stworzone, by zaspokoić Państwa wymagania. To miejsce gdzie będą chcieli Państwo wracać z rodziną i z przyjaciółmi.Wyjątkowym atutem „Nawigatora” jest bez wątpienia lokalizacja. Od morza dzieli go jedyne 500m, które można pokonać malowniczą trasą wzdłuż wejścia do portu (plaża wschodnia). Dzięki temu, że znajduje się on w ścisłym centrum miasta, wystarczy pokonać 200m, by znaleźć się w wirze zabawy i rozrywek. W pobliżu znajdują się restauracje, sklepy całodobowe, kino, skwer – popularne miejsce spotkań oraz kawiarnie.

Jednocześnie ul. Derdowskiego jest zlokalizowana w bliskim sąsiedztwie portu rybackiego, gdzie na urokliwej promenadzie można spędzać słoneczne popołudnia, lasu sosnowego – idealnego miejsc przechadzek oraz placu zabaw dla dzieci.Nasza oferta jest aktualna cały rok, dzięki temu „Nawigator” to dom zarówno dla ludzi spragnionych kąpieli słonecznych, jak również tych, którzy chcą naładować się pozytywną energią poza sezonem letnim.

Zapewne wielu z Państwa zastanawia się jak doszło do tego, że z nikomu nieznanego miasteczka rybackiego zamieniła się ona w rozpoznawalne miejsce turystyczne.Łeba nie od samego początku mieściła się w miejscu, które teraz Państwo odwiedzacie.Pierwsze informacje na temat „starej” Łeby pochodzą już z 1282 roku. Z podań wiemy, że często przechodziła z rąk do rąk, m.in. należała do Krzyżaków i to od nich otrzymała prawa miejskie. Stało się to w 1357 roku. Kiedy wielki sztorm zniszczył starą Łebę, mieszkańcy byli zmuszeni przenieść się na drugi brzeg rzeki, a pozostałości starej osady przysypały ruchome piaski. Po dawnej mieście pozostały jedynie ruiny kościoła św. Mikołaja, które można zobaczyć udając się ul. Turystyczną w kierunku morza.Dzięki zaradności mieszkańców miasto odzyskało dawną świetność i ruszyło dalej w swym rozwoju. Uregulowanie rwącej rzeki umożliwiło wybudowanie portu rybackiego, a w późniejszym czasie (XIX w.) dzięki wybudowaniu połączenia kolejowego z Lęborkiem Łeba stała się dostępna dla turystów.Łeba od setek lat zachwycała swym położeniem przybywających tu ludzi. Zlokalizowana nad brzegiem morza, pomiędzy dwoma jeziorami – Łebsko i Sarbsko otoczona jest połaciami lasów i dziewiczych terenów Słowińskiego Parku Narodowego. Przyjeżdżając do Łeby nie można nie zobaczyć tzw. ruchomych wydm z najwyższym wzniesieniem – górą Łącką. Z roku na rok wydmy przemieszczają się na wschód zasypując przy tym kolejne obszary lasu. Ze szczytu Łąckiej rozciąga się prześliczny widok na Słowiński Park Narodowy.Łeba jest również idealną bazą wypadową! Spędzając czas w naszym mieście warto wybrać się do Gdańska, czy Słupska, jak również skorzystać z tras rowerowych, wybrać się na latarnie w Stilo, czy Czołpinie oraz odwiedzić skansen w Klukach, gdzie zapoznają się Państwo z historią pierwotnych mieszkańcami tych terenów – Słowińców. Jest to jeden z nielicznych żywych skansenów w Polsce

Mapa

Zapytaj o wolne terminy

: do
Nieczytelny obrazek?

( pola wymagane)

Dane kontaktowe

Dom Gościnny Nawigator

Derdowskiego 3A

84-360 Łeba

Tel. kom.: 508243120

www.nawigator-leba.pl

www.nawigator.ujakurlop.pl

Prosimy o sugestie, uwagi i pytania