Deutsch DE

Prosze wprowadzić kod weryfikacyjny

Popraw kod weryfikacyjny
Blog sławiony między turystami!

Blog sławiony między turystami!

13.12.2013

Blogi stały się ostatnio bardzo popularne w Polsce. Niestety czasami łapię się na tym (pewnie nie tylko ja), że słyszę słowo ,blog” i oczyma wyobraźni widzę już piękną niewiastę, która chwali się przed rzeszą fanek nowymi butami z nic nie mówiącym mi znaczkiem... Postanowiłem zatem przełamać moje trochę stereotypowe myślenie i poszukać w sieci blogów podróżniczych i  turystycznych, związanych przede wszystkim z Polską. Było to bardzo ciekawe doświadczenie smiley

Od razu jasno i wyraźnie zaznaczam, że nie jest to żaden ranking lub coś podobnego. Stworzenie czegoś takiego jest w moim przekonaniu niemożliwe i byłoby krzywdzące dla wielu osób. Przedstawiam tutaj 10 blogów, w losowej kolejności, które zainteresowały mnie i zespół naszego serwisu. Każdy dołożył jakąś cegiełkę i staraliśmy się dobrać je tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zapraszam do lektury.


Magda pisze o sobie, że jest Wieczną Tułaczką, a bloga stworzyła po ty, by się wywnętrzać, tudzież ,,wyzewnętrzniać”, czyli generalnie by dzielić się z innymi radością płynącą z podróżowania ;). Tak przynajmniej ja to rozumiem. Bloga prowadzi od września tego roku, ale ma on już spore grono fanów. Pochodzi z Torunia i podobno wie gdzie są najlepsze lody w tym pięknym mieście, ale… nie powie (ma o tym kiedyś napisać na blogu). Odwiedziła już m.in. Grecję, Włochy, Tunezję czy Teneryfę, ale szczególnie kocha polskie góry. Z każdej swojej wyprawy, oprócz wspomnień, przywozi piękne zdjęcia, mnóstwo praktycznych wskazówek i porad oraz zabawnych historii, którymi dzieli się z czytelnikami na swoim blogu. Świetne są również historie typu ,,true story” pisane przez zaprzyjaźnionego z autorką ratownika TOPR-u. Warto poczytać i dowiedzieć się, co należy zrobić jeśli w Tatrach spotkamy ,,patrol zbójnicki” i dlaczego do niedoszłego samobójcy na Giewoncie przemówił sam diabeł. Bloga powinni również odwiedzić Ci, którzy nie mają jeszcze pomysłu na świąteczny prezent dla zapalonych wędrowców.

www.wiecznatulaczka.pl  


"Wycieczki po Polsce" to dwujęzyczna strona (polsko-angielska) poświęcona podróżom po bardzo wielu zakątkach naszego kraju, którą prowadzą Państwo Ewa i Marek Wojciechowscy. Jednocześnie prowadzą Oni minibloga, który jest uzupełnieniem dla tej strony. Ich fanpage na Facbooku polubiło już prawie 6.000 osób. Jak sami piszą, ich pasją jest odkrywanie nowych, pięknych miejsc.  Szczególnym zainteresowaniem darzą atrakcje turystyczne takie jak pałace, dworki, kościoły, parki narodowe i krajobrazowe, skanseny i wiele innych. Lista miejsc, które odwiedzili jest imponująca, ale jeszcze niekompletna, co dla nas jest dobrą wiadomością. Na stronie znajdziemy nie tylko opisy miejsc, które warto zobaczyć, ale także mapy ułatwiające dojazd do nich (oraz, co ciekawe oferują nam również wyszukiwarkę konkretnych miejsc na mapie). W ostatnim czasie autorzy obok kręconych rzez siebie filmików umieszczają na stronie prezentacje 3D. Poruszanie się po stronie ułatwia menu, w którym wyróżnionych jest kilka kategorii. Strona "Wycieczki po Polsce - Trips Over Poland" jest bardzo ciekawą, bogatą w treści i świetne zdjęcia stroną, na której z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

http://tripsoverpoland.eu/

http://blog.tripsoverpoland.eu/


Największymi pasjami Adama są fotografia i podróże. Z połączenia tych dwóch rzeczy powinno wyjść coś niezłego. I tak faktycznie się stało. Adam przemierza Polskę i nie tylko, a z każdej wyprawy zamieszcza obszerną relację fotograficzną. Zdjęcia są urzekające i profesjonalne. Słowa stają się czasami zbędne i tak jest w przypadku tego bloga.

http://travel.abrocom.pl/


Kasia i Maciej pochodzą z Gdyni i są świetnie uzupełniającym się małżeństwem. Co robią w wolnych chwilach? Otóż ,,bujają się” po Polsce w swoim niezawodnym Renault Clio i w towarzystwie ,,Zośki” (nawigacji samochodowej), a efekty tego możemy śledzić na stronie www.ruszajwdroge.pl. Są już dobrze znani w kręgu blogerów i pasjonatów podróżowania. Niedawno otrzymali wyróżnienie w konkursie Blog of Gdańsk, organizowanym w ramach Blog Forum Gdańsk 2013, a także stworzyli 10-cio dniowy plan zwiedzania najciekawszych miejsc na Kaszubach. Przenośna maszyna do pisania własnej konstrukcji wykorzystywana przy jego powstawaniu robi wrażenie ;). Autorzy starają się pokazać, że piękne miejsca są wszędzie obok nas i wystarczy tylko odrobina chęci, żeby je odkryć. Ich blog pełen jest opisów niezwykłych, czasem zapomnianych zakątków Polski. Nie brakuje również osobistych refleksji, porad i sporej dawki dobrego humoru, a nawet radosnej twórczości w postaci fraszki. Wspierają także wiele ciekawych inicjatyw i wydarzeń. Wpisy uzupełniają świetne zdjęcia i krótkie filmiki. Cała strona jest przejrzysta i czytelna. Wszystkie posty są uszeregowane według różnych kategorii, a w ich odnalezieniu bardzo pomaga również ,,spis miejsc”. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko spakować plecak i ruszać w drogę!

http://www.ruszajwdroge.pl/


Najprościej byłoby powiedzieć, że rodzina Szalów kocha góry, ale słowa ,,kocha” w tym przypadku to zdecydowanie za mało. Dorota, Marek, Alicja i Ela to sympatyczna rodzinka, której członkowie, jak sami o sobie piszą, różnią się wiekiem i charakterami, ale łączą ich więzi rodzinne i pasja wędrowania. Najmłodsza Ela ma 10 lat i jest obecnie najmłodszą zdobywczynią złotej odznaki Głównego Szlaku Beskidzkiego. Brawo! Ich dokonania prezentowane na blogu są naprawdę imponujące. Nie sposób nawet wymienić wszystkich szczytów i pasm, które zdobyli. Mogą pochwalić się chociażby przejściem całego Głównego Szlaku Sudeckiego (442 km) i Głównego Szlaku Beskidzkiego (519 km). Ich relacje z wypraw wciągają czytelnika i ciężko się od nich oderwać. Urzekają prawdziwością i plastycznością, a praktyczne wskazówki są niejednokrotnie cenniejsze od tych z oficjalnych przewodników. Całości dopełniają piękne zdjęcia, które dokumentują każdą wycieczkę. Podsumowując można powiedzieć: zanim znów wyruszysz w góry… odwiedź bloga!

http://gorskiewedrowki.blogspot.com/


Poznajcie bohaterów bloga ,,Pędzące nogi”: Aldonę, Bartka oraz ich latorośle: Tadzia, Jadzię i Tosię. Ta wesoła rodzinka pochodząca z Trójmiasta nigdy się nie nudzi. Na swoim blogu pokazują, że podróżowanie z dziećmi to wspaniała przygoda. Uwielbiają aktywnie spędzać czas (rowery, kajaki, piesze wędrówki), ale równie ekscytujące są dla nich wizyty w muzeach. Poprzez swoje wpisy zachęcają inne rodziny do wyjścia z domów i pokazują, że można świetnie spędzić czas z najbliższymi o każdej porze roku. I nie musi to wcale rujnować domowego budżetu. Często bowiem korzystają z organizowanych w każdym mieście darmowych rajdów, warsztatów i wycieczek, czy zabierają psiaki ze schroniska na spacery. Jeśli już wybierają się w płatne miejsca to zawsze dokładnie podają, ile kosztowały ich bilety i czy można tam skorzystać ze zniżki dla rodzin. Wszystkie wpisy z ich wypraw są wzbogacone zdjęciami, które są jakby wyjęte z rodzinnego albumu, co u każdego kto czyta bloga od razu wywołuje uśmiech na twarzy. Sprawdźcie sami smiley .

http://wnogi.blox.pl/html


Aga pisze żartobliwie, że założenie bloga było formą walki z nadejściem ,,wieku średniego” smiley . Sama uważa się za osobę upartą, lubiącą podróże oraz gotowanie. Blog przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom klocków lego i układania puzzli. Dlaczego? Bo Aga jeździ po kraju, zbiera kawałki znanej i mniej znanej Polski i układa z nich nową mapę naszego pięknego kraju. Opisy wycieczek i zabytków są bardzo szczegółowe (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), zawierają dużo ciekawostek historycznych czy detali architektonicznych. Jeśli z odwiedzanym miejscem wiąże się jakaś legenda to autorka na pewno o niej wspomni. Wszystko to w połączeniu z  pięknymi zdjęciami daje świetny efekt końcowy.        

http://polskawkawalkach.blogspot.com/


Mateusz ma 20 lat i pochodzi z niewielkiej miejscowości Kąty w Beskidzie Sądeckim. Mimo, że pochodzi z gór, przez większość czasu jego największą pasją pozostawał sport. W sierpniu 2011 wraz ze swoją ,,drugą półówką’’ Angeliką, postanowili pojechać na 1 dzień w Pieniny i tak to się zaczęło… Oboje złapali bakcyla i czytając wpisy na blogu można dostrzec, jak początkowo niewielka pasja przeobraziła się w uzależnienie. Pozytywne uzależnienie oczywiście ;). Szlaki w Beskidzie Sądeckim nie mają przed Mateuszem i Angeliką tajemnic, a oni z czasem zapragnęli odkrywać nowe pasma oraz szczyty i zaczęli wyjeżdżać na coraz dalsze i dłuższe wyprawy. Wędrowali już m. in. w Bieszczadach, Gorcach, Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz Tatrach, a w przyszłym roku zamierzają odwiedzić Sudety. Ich marzeniem jest zdobycie wszystkich szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski. Na swoim koncie mają już 10 z 28. Zbierają również punkty do Górskiej Odznaki Turystycznej. Są już dumnymi posiadaczami popularnej i małej brązowej. Każda ich wycieczka jest dokładnie opisana i udokumentowana. Mateusz podaje dokładne czasy przejść, różnice wysokości, koszty parkingu i inne wskazówki pomocne przy samodzielnym planowaniu trasy.

http://mynaszlaku.pl/


Blog "Góry ponad chmurami" już  od pierwszej sekundy urzeka nas fenomenalnymi zdjęciami. Ich autorem jest Artur, znany jako Red-Angel - student Politechniki Wrocławskiej, ale przede wszystkim miłośnik gór. Najbardziej lubi wycieczki z noclegiem w namiocie, pod wiatą lub innych mniej lub bardziej ekstremalnych, ale darmowych miejscach. Największą zaletą takich noclegów jest możliwość podziwiania wschodów i zachodów słońca, które autor uwiecznia na zdjęciach. Bardzo ciekawe jest to, że autor swoje relacje z podróży nie tylko dokumentuje wieloma rewelacyjnymi zdjęciami, ale przede wszystkim opisuje je w taki sposób, że możemy je odtworzyć i sami doświadczyć tego, co Artur. Blog jest podzielony na przejrzyste kategorie, jakimi są konkretne pasma bądź szczyty gór. W zakładce "Moje Korony" możemy podziwiać nie tylko osiągnięcia, ale i plany blogera, które związane są z Koroną Gór Polski, Koroną Sudetów oraz Wielką Koroną Tatr. Mocno trzymamy kciuki za Artura, aby mu się udało zdobyć wszystkie wymarzone szczyty, dzięki czemu dostarczy nam kolejnej porcji ciekawych relacji i urzekających zdjęć.

www.goryponadchmurami.pl


Autorem bloga "Ten piękny świat" jest Jacek - osoba, która przyznaje się do tego, że kocha podróże, turystykę, rower, góry oraz narty biegowe (dzięki którym zaczął sympatyczniej spoglądać na zimę). Podróżuje nie tylko po Polsce, ale był już między innymi w Chinach, Wenezueli czy na Sri Lance. Jacek nie ukrywa również, że lubi "podglądać przyrodę", czego efektem są przepiękne zdjęcia nie tylko ukazujące niesamowite widoki, ale również faunę, florę oraz martwą naturę w całej swej okazałości. Do swego podróżniczego świata zabiera nas również dzięki nagraniom odgłosów przyrody, które zamieszcza na swoim blogu, jak i fragmentom poezji, które czasami serwuje w swoich postach. Blog "Ten piękny świat" pomimo (na pierwszy rzut oka) różnorodnej tematyki jest bardzo spójnym, a przy tym niesamowicie ciekawym (fakt ten potwierdza to, ze ma już ponad 3.000 fanów na Facebooku). Jacek swoimi relacjami chce nas zmotywować i zainspirować do poznawania świata. Czy mu się to uda? Na mnie podziałało, więc zachęcam do sprawdzenia.

http://www.tenpieknyswiat.pl/


My ze swej strony gratulujemy pasji wszytskim autorom, życzymy wielu udanych podróży i relacji z nich na blogach.

Autor: Qboo Google+

Galeria zdjęć

Blog sławiony między turystami!

Dodaj komentarz

:
:
:
:
Maksymalny rozmiar pliku 2MB
 

( pola wymagane)

Prosimy o sugestie, uwagi i pytania