Deutsch DE

Prosze wprowadzić kod weryfikacyjny

Popraw kod weryfikacyjny
Glamping

Glamping

07.07.2014

Zawsze przed wyjazdem na wakacje, urlop czy weekend pojawia się pytanie, gdzie  go spędzić? Hotel nad morzem, agroturystyka na mazurach, a może domek w górach?  I tu mam dla was nietypową propozycję, mianowicie Glamping!

Pewnie niewielu z was kojarzy co to takiego? Nazwa powstała z połączenia angielskich słów „glamorous” oraz „camping”, dlatego mówiąc najprościej, jest to luksusowy kemping.  

Idea Glampingu pojawiła w Ameryce  na początku XX wieku, gdy coraz popularniejsze stawało się safari. Bogaci podróżnicy chcieli zobaczyć Afrykę, a jednocześnie nie rezygnować z luksusu, do którego byli przyzwyczajeni. W swoich namiotach mieli własnych służących, kucharzy czy przewodników. Pokoje wyposażone były w  wygodne łóżka, dywany, a nawet antyki.

Ten sposób wypoczynku od kilku lat staje się coraz popularniejszy także w Europie.  Najprężniej rozwija się w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Włoszech. Taki sposób spędzania wakacji upodobały sobie ostatnio gwiazdy m. in. George Clooney czy Jamie Oliver czy Kate Moss.

Formy glampingu są rożne.  Możemy np. wybrać noc w domku na drzewie, namiot w stylu safari, nieruchomy autobus czy dach londyńskiego City. Opcji jest mnóstwo, a wszystko oczywiście na najwyższym poziomie.

To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wysoki komfort, a jednocześnie mających ochotę spędzić urlop na łonie przyrody. Nie ma nic wspólnego z kempingiem jaki znamy. Wyposażenie jest jak w pięciogwiazdkowych hotelach. Pora zapomnieć o plastikowych krzesłach, śpiworach czy rozpadających się stoliczkach. Znajdziemy tu piękne meble, luksusowe pościele, osobne łazienki, a nawet klimatyzację!

Także w Polsce możemy już skorzystać z glampingu i poczuć na własnej skórze jak spędza się luksusowe wakacje na łonie natury. Pierwsze tego typu miejsca pojawiły się na Mazurach i Nałęczowie.

Co powiecie na taki sposób spędzania wakacji?

Galeria zdjęć

Glamping Glamping Glamping Glamping

Opinie użytkowników

Jan
 
01.09.2014, 09:47

Glamping spoko jest (y)

Dodaj komentarz

:
:
:
:
Maksymalny rozmiar pliku 2MB
 

( pola wymagane)

Prosimy o sugestie, uwagi i pytania