Deutsch DE

Prosze wprowadzić kod weryfikacyjny

Popraw kod weryfikacyjny
Muzeum Ognia w Żorach
fot. facebook.com//Muzeum-Ognia-w-Żorach

Muzeum Ognia w Żorach

04.12.2014

W Żorach otwarto właśnie niezwykłą w skali kraju atrakcję – Muzeum Ognia!

Muzeum ma interaktywny charakter, dzięki któremu zwiedzanie to niesamowita zabawa, która dodatkowo uczy odwiedzających. Eksponaty są tak zaprojektowane, aby każdy mógł samodzielnie się z nimi zapoznać. Placówka prezentuje historię miasta Żor, ale główną rolę odgrywają tutaj ogień i energia: ich historia, zastosowanie i przyszłość.

Jakie atrakcje czekają na odwiedzających? Tych na pewno nie brakuje. Odwiedzający odwiedzą prehistoryczną jaskinię, rozpalą wirtualny ogień przy pomocy krzesiwa, zobaczą jak powstają wyładowania atmosferyczne, przejdą przez ścianę ognia i zobaczą jakie są współczesne metody walki z tym żywiołem. Przez cały czas będą też rozwiązywać test wiedzy. O swoim wyniku poinformuje ich postać Żorka –  wirtualna maskotka muzeum, ustawiona na końcu trasy zwiedzania.

A dlaczego akurat w Żorach powstał taki obiekt? Miasto związane jest z ogniem od ponad 300 lat. W 1702 roku w Żorach wybuchł ogromny pożar, który zniszczył niemal całe miasto. Od tego czasu obchodzone jest Święto Ogniowe, które ma uchronić Żory przed podobną katastrofą.

Historia jest zatem niezwykła, tak jak samo muzeum i dlatego zdecydowanie warto je odwiedzić. Zwłaszcza w chłodne zimowe dni.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym profilu Muzeum Ognia (strona internetowa jest w budowie).

Galeria zdjęć

Muzeum Ognia w Żorach

Dodaj komentarz

:
:
:
:
Maksymalny rozmiar pliku 2MB
 

( pola wymagane)

Prosimy o sugestie, uwagi i pytania