Deutsch DE

Prosze wprowadzić kod weryfikacyjny

Popraw kod weryfikacyjny
Nowości narciarskie w Polsce w sezonie 2014/2015

Nowości narciarskie w Polsce w sezonie 2014/2015

24.11.2014

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami! Na wschodzie kraju już spadł pierwszy śnieg, a to tylko wzmaga apetyt amatorów białego szaleństwa na rozpoczęcie szusowanie. Ośrodki narciarskie, mimo kiepskiego poprzedniego sezonu, sporo zainwestowały w rozwój infrastruktury, a  o efektach prac będzie można przekonać się już w najbliższym czasie. Sprawdźmy zatem jakie czekają nas nowości na stokach w sezonie 2014/2015.

Zaczynamy od cieszącej się ogromną popularnością Białki Tatrzańskiej. W tym sezonie przybędą tutaj 2 nowoczesne wyciągi krzesełkowe. Już w grudniu oddana ma być do użytku kolej o nazwie Jankulakowski. Będzie to 6 – osobowa kanapa z podgrzewanymi siedzeniami i osłonami chroniącymi przed wiatrem. Kolej będzie mogła wwieźć w ciągu godziny 3 tysiące osób. Wyciąg będzie liczył 800 metrów długości, a wzdłuż niego powstanie oświetlona i naśnieżana trasa narciarska. Kolej będzie wyposażona w innowacyjny system, który będzie mierzył wzrost wsiadających i dostosowywać wysokość krzesełka do najniższego z podróżujących. Umożliwi to korzystanie z wyciągu dzieciom poniżej 125 centymetrów. Wiosną 2015 roku oddany ma być do użytku drugi wyciąg o nazwie Remiaszów. Wyciąg również będzie wyposażony w kanapy dla 6 osób i inne udogodnienia, natomiast trasa narciarska wzdłuż niego będzie dłuższa o ok. 100 metrów. Dzięki obu nowoczesnym wyciągom uda się połączyć ze sobą Białkę Tatrzańską z Bukowiną Tatrzańska!

Zieleniec w tym sezonie może być prawdziwym narciarskim eldorado. Dobre wiadomości są dwie. Po pierwsze będzie można korzystać ze wszystkich istniejących wyciągów przy pomocy jednego karnetu SKI PASS Zieleniec. Druga świetna wiadomość to oddanie w grudniu do użytku kolei kanapowo - gondolowej Skyway Express, na terenie ośrodka Nartorama. Dużą atrakcją będzie możliwość wynajęcia po godz. 17 gondoli w dwóch opcjach: cafe lub VIP. W obu przypadkach wynajęcie gondoli będzie połączone z konsumpcją. Dodatkowo wraz z koleją oddane zostaną 3 nowe trasy narciarskie:

  • Na krechę(Crazy Run)  – 810 m, trudna,
  • Z Masarykovej – 2050 m, łatwa,
  • Spacerowa – 2800 m, bardzo łatwa.

Nartostrady będą prowadzić przez specjalny wiadukt  nad drogą przecinającą Zieleniec.

Wszystkich miłośników luksusowych samochodów z pewnością zainteresują wieści płynące z Bukowiny Tatrzańskiej. W tym sezonie na terenie ośrodka Rusiń – Ski zostanie oddana do użytku jedna z najnowocześniejszych kolei krzesełkowych w Polsce. Ale co to ma wspólnego z motoryzacją? 6 – osobowe kanapy będą stylizowane na fotele w samochodach Porsche! Dodatkowo będą one nachylone pod kątem 45 stopni, co umożliwi podziwianie górskiego krajobrazu. Z kolei będzie mogło skorzystać w ciągu godziny 2,7 tys. osób. Dla narciarzy i snowboardzistów oddana zostanie także nowa trasa narciarska o długości 1200 metrów.

Krynica Zdrój od tego sezonu będzie mogła pochwalić się trasą narciarską prowadzącą nad lokalną drogą. A to za sprawą rozbudowy niewielkiego rodzinnego Ośrodka Narciarskiego Henryk Ski. Budowa wiaduktu wydłuży istniejącą trasę o 200 metrów. Ale na tym nie koniec świetnych wiadomości. W tym sezonie oddana zostanie do użytku w ośrodku 4 osobowa kolej krzesełkowa, a w przyszłym roku nastąpi kolejna rozbudowa ośrodka Henryk. Obiekt ten już teraz jest doceniany przez narciarzy i branżę turystyczną, a będzie jeszcze lepiej.

W Beskidzie Żywieckim narciarzy ucieszą wiadomości o otwarciu w tym sezonie nowego wyciągu krzesełkowego z Jontka na Buczynkę. Wyciąg będzie miał prawie 1,5 km długości, a 4 osobowe kanapy będą mogły przewieźć w ciągu godziny 2 tys. osób. Warto dodać, że w minionym sezonie ruszyła tutaj nowa 4 osobowa kolej z Kamiennej na Solisko. Nowy właściciel działa bardzo prężnie.

I na koniec przenosimy się do Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla. Tutaj na amatorów białego szaleństwa czeka specjalna pneumatyczna poduszka Air Pad. Dzięki niej możliwa jest asekuracja podczas wykonywania oraz nauki akrobacji i skoków na nartach lub snowboardzie. Jeśli ktoś marzył, żeby spróbować swoich sił w akrobacjach, to teraz ma idealne do tego warunki. Dodatkowo na stoku ,,Toczek” będzie można sprawdzić się na torze slalom gigant z automatycznym pomiarem czasu. Sportową ofertę uzupełnia nowa trasa do narciarstwa biegowego o długości 4 km.

Nowości na polskich stokach jest sporo, a infrastruktura coraz lepsza. Turystów, którzy będą chcieli pojeździć na nartach w polskich górach z pewnością nie zabraknie.  Oby tylko pogoda dopisała. 

Dodaj komentarz

:
:
:
:
Maksymalny rozmiar pliku 2MB
 

( pola wymagane)

Prosimy o sugestie, uwagi i pytania